Oficjalna strona Klubu

„Trener prosił nas o pełną koncentrację” – Roman Bojko po meczu z „Feniksem”

„Trener prosił nas o  pełną koncentrację” – Roman Bojko po meczu z „Feniksem”

Jeden z liderów drużyny – Roman Bojko, udzielił pomeczowego wywiadu po sparingu z „Feniksem” oraz opowiedział o zadaniach Pogończyków na końcówkę sezonu.

O meczu

Trener prosił o pełną koncentrację, ponieważ drużyna rywal jest liderem Pierwszej Ligi Obwodowej (IV liga). Sparing ten był treningiem dla czwórki zawodników Pogoni (Olega Czobotara, Świętosława Górnego, Jana Juzkiewicza i Andzeja Suchego), powołanych do Reprezentacji Obwodowej na finałowy mecz w Boryspolu, a dla reszty zawodników umożliwiał utrzymanie dobrej formy i sprawdzianem dla nowobrańców. W sparingu mieliśmy pokazać, że to my gramy w wyższej lidze rozgrywkowej.

O strzelonej bramce

Uważam, że to Juzkiewicz strzelił piękniejszą bramkę ode mnie (śmieje się). Byliśmy wszyscy zaskoczeni, piękny gol. Waleczną bramkę wywalczył Oleg Czunis, który po pressingu skorzystał z pomyłki bramkarza, no i moja bramka strzelona z lotu z podania rożnego też udała się.

O planach na przyszłość

W świetnym nastroju przygotowujemy się do meczu z „Czarnym ostrowem”, spodziewamy się na dobry wynik. Przygotowanie idzie w zwykłym trybie. Potrzebne są nam punkty pozwalające awansowaćć na 5-te miejsce w tabeli, jest to nasze priorytetowe zadanie.